Czy bogowie greccy są podobni do ludzi? - Wypracowanie

- KOPALNIA WIEDZY- Por...Edukacja Język polskiCzy bogowie greccy są podobni do ludzi? - Wypracowanie
 
offline Przemo
administrator
T:281 P:914
Dodany: 2009-11-17, 13:24:29

Temat: Czy bogowie greccy są podobni do ludzi?

___W poniższym wypracowaniu pragnę odpowiedzieć na pytanie ,,Czy bogowie greccy są podobni do ludzi?”. Otóż na początku mogę stwierdzić, iż podobieństwo między bogami a ludźmi jest takie, że ze strony emocjonalnej jesteśmy bardzo podobni, a wręcz tacy sami. Emocje i uczucia takie jak cierpienie, gniew, nienawiść bądź zazdrość kierują i bogami i ludźmi. Natomiast cechy różniące bogów od ludzi to: nieśmiertelność oraz to, iż posiadają nadprzyrodzone moce.
___Zacznę od podobieństw między bogami i ludźmi. Bogowie greccy podobnie wyglądają do ludzi, posiadają również problemy jak ludzie, poza tym mają także ludzkie cechy charakteru - pozytywne i negatywne. Afrodyta bogini piękna i miłości jest pomocna, dobra, skromna, oddana. Hera natomiast jest boginią niebios i płodności o pięknej kobiecej urodzie. Dba o swój wygląd, uwodzi i kokietuje. Jest przebiegła, chytra, sprytna, zawzięta oraz często knuje spiski. Przekupiła Sen, by uśpiła Zeusa ponieważ popiera Achajów w walce, a Zeus ich przeciwnikom. Sen z początku nie chciała go uśpić, ponieważ się go boi, bo władca jest silny. Ale ulega Herze i usypia władce bogów i ludzi w jej objęciach na Gararze, jednym ze szczytów Idy, a wtedy Posejdon nie boi się zstąpić w gąszcz bitwy i na czele Achajów wyprzeć Hektora i innych Trojan z obozu.
___Bogowie mimo, iż są nieśmiertelni to nie są wieczni. Rywalizują o władzę, można ich zranić i omamić. Nie lubią przegrywać, mają konflikty. Przywiązują się do innych, np. Demeter do córki Kory oraz są zdolni do miłości. Są marzycielami i poświęcają się dla drugiej osoby. Cechy, które odróżniają ich od ludzi to nieśmiertelność, nadprzyrodzone moce oraz to, że mają moc sprawczą, np. Zeus, który ma władze na pogodą i włada błyskawicami. Afrodyta, która posiada pas mający urok, czy Achilles i jego pięta.
___W związku ze stwierdzonymi wyżej uwagami można wszystko podsumować i przyznać, że bogowie greccy są podobni do ludzi. Kochają, nienawidzą, są chciwi, okrutni i chytrzy, a zarazem dobrzy i sprawiedliwi. Rzeczy materialne wpływają na ich decyzje.

 
Ephemerality
Dodany: 2009-11-18, 16:17:22

”___W poniższym wypracowaniu pragnę odpowiedzieć na pytanie ,,Czy bogowie greccy są podobni do ludzi?”. Otóż na początku mogę stwierdzić, iż podobieństwo między bogami a ludźmi jest takie, że ze strony emocjonalnej jesteśmy bardzo podobni, a wręcz tacy sami. Emocje i uczucia takie jak cierpienie, gniew, nienawiść bądź zazdrość kierują i bogami i ludźmi. Natomiast cechy różniące bogów od ludzi to: nieśmiertelność oraz to, iż posiadają nadprzyrodzone moce.
___Zacznę od podobieństw między bogami i ludźmi. Bogowie greccy podobnie wyglądają do ludzi”


Praca jest jednym, wielkim, zmutowanym metatekstem, na dodatek napisana bardzo kiepskim językiem. Egzaminatorów/nauczycieli nie obchodzą pragnienie, możliwości ani preferencje co do zaczynania ucznia, więc zwroty w stylu ”na początku pragnąłbym zauważyć, iż istnieje teoretyczna możliwość porównania(...)” są wysoce niewskazane. Wszechobecne powtórzenia wskazują na ubóstwo językowe lub niepoprawienie pracy po jej skończeniu, a przecież istnieją internetowe słowniki synonimów, z których skorzystanie zajmuje naprawdę kilka sekund. Gorzej z usunięciem wszystkich ”bogów” i ”podobieństw”; to rzeczywiście mogłoby być czasochłonne...
W wypracowaniu dostrzegam znikome ślady zorganizowanej struktury - praca powinna wyglądać tak: wstęp:
a)wyjaśnienie tematu
b)hipoteza
c)krótkie omówienie argumentu

rozwinięcie:kilka akapitów, w każdym porównywanie bogów i ludzi na jednej płaszczyźnie. Konieczne jest poparcie argumentów odpowiednimi przykładami z tekstu, zdania rodzaju ”Bogowie greccy podobnie wyglądają do ludzi, posiadają również problemy jak ludzie, poza tym mają także ludzkie cechy charakteru - pozytywne i negatywne.” nic sobą nie wnoszą. Na jakiej podstawie wysnułeś te wnioski? co oznacza ”posiadają również problemy jak ludzie”? Jakie problemy? Wypadałoby je przynajmniej nazwać. Fragment wyraźnie nie brzmi po polsku; występuje w nim kumulacja błędów stylistycznych. Używasz banalnego słownictwa, wyrazy ”pozytywny” i ”negatywny” są na poziomie 5 klasy podstawówki

zakończenie:
a)powtórzenie tezy
b)wartościowanie (bogów, moralizowanie - ”należy”, ”ludzie powinni” odpadają. Wartościujesz to, do czego doszedłeś poprzez ANALIZĘ i INTERPRETACJĘ-w pracy-brak).


W wypracowaniu wyraźnie rzuca się w oczy kompletny brak zgodności czasowej - raz ”dba” i ”uwodzi”, a innym razem ”przekupiła”.


A to tylko kilka z błędów zawartych w ”czy bogowie”. Naprawdę mógłbym rozłożyć pracę na czynniki pierwsze i wytknąć więcej, ale uważam to za bezcelowe (a poza tym mi się najzwyczajniej na świecie nie chce^^’).

Czytając mój komentarz, zauważyłeś już chyba, że to-coś jest na bardzo niskim poziomie i nie nadaje się na umieszczenie na stronie z pomocami naukowymi - uczniowie kiepscy, którzy przypadkowo się na TO natkną, mogą uznać, że jest TO całkiem przyzwoitej jakości, wydrukować TO i oddać. I choć praca po przymknięciu oka nadaje się na konspekt wypracowania, to jako wypracowanie poważnie nie może być traktowana

a, i wybacz błędy w komentarzu, naprawdę nie chciało mi się go czytać jeszcze raz x_x’

 
offline Przemo
administrator
T:281 P:914
Dodany: 2009-11-18, 16:43:48

”na stronie z pomocami naukowymi - uczniowie kiepscy, którzy przypadkowo się na TO natkną, mogą uznać, że jest TO całkiem przyzwoitej jakości, wydrukować TO i oddać.”

jak już kiedy mówiłem to są tylko przykłady, nie należy tego traktować jako gotowca

”pomoce naukowe” mają pomagać i wymuszać samodzielną pracę i dlatego jeśli taki kiepski uczeń odda gotowca, dostanie marną ocenę, w zależności od nauczyciela będzie ona różna ale nad tym nie ma co filozofować

oddając taki wypracowanie to złodziejstwo (prawa autorskie)

Ostatnio edytowany przez: Przemo, 2009-11-18 16:45:03
Liczba wyświetleń: 11211
Oglądasz posty 1-3 z 3
 
Nazwa forum:
- KOPALNIA WIEDZY- Poradniki, Manuale, Tutoriale, Ściągi, Wypracowania, Opracowania, Języki obce
Opis forum:
- KOPALNIA WIEDZY- Poradniki, Manuale, Tutoriale, Ściągi, Wypracowania, Opracowania, Zadania, Ćwiczenia, Języki obce, Gotowce, Pomoce naukowe, Streszczenia, Słownik, Matura, Egzamin, Test, Sprawdzian, Kartkówka, Komputery, Kulinaria, CHCESZ BYĆ KUJONEM? A JEŚLI TAK TO PEWNIE CHCIAŁBYŚ ZAOSZCZĘDZIĆ TROCHĘ CZASU PRZY TAKICH SAMYCH WYNIKACH, PRAWDA? gry.frix.eu GRAJ ONLINE W WOLNYM CZASIE
Kategoria forum: Ogólne
Liczba użytkowników: 93
Odwiedzin dziś (łącznie): 277 (1002790)
Postów: 179171 / Tematów: 178194
Ostatnio dołączyli do forum:
 
Najaktywniejszy użytkownik:
Tematów: 101766 / Postów: 101766
Ostatnio aktywne tematy:
(2014-11-06, 11:10)
(2014-10-22, 11:15)
(2014-09-19, 17:56)
Użytkownicy forum
Administracja forum: Brak uprawnień
Użytkownicy forum: Brak uprawnień

Get Adobe Flash player
My site is worth
$11,648.27
Site Stats Info

0_procent_sprzedaz pierwsza-pozyczka-750x200 Image Banner 750 x 200
WSZYSTKO CO DOTYCZY KOBIET
PLOTKI -WSZYSTKO O WSZYSTKIM
PORTAL DLA PAŃ -WSZYSTKO CO INTERESUJE PŁEĆ PIĘKNĄ